Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dojedź(My) bezpiecznie do celu. Ferie zimowe za pasem. Policja przypomina o możliwości zgłoszenia kontroli autokaru

Data publikacji 04.01.2019

Ferie zimowe w województwie lubuskim za pasem, a wraz z nimi wyjazdy na zorganizowany wypoczynek. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, prócz codziennych kontroli pojazdów, po uprzednim zgłoszeniu, przeprowadzać będą kontrole autokarów z dziećmi i młodzieżą udającą się na zimowy wypoczynek.

Funkcjonariusze podczas kontroli autokarów sprawdzają stan trzeźwości kierującego, stan techniczny pojazdu, obowiązkowe wyposażenie, dokumenty kierującego jak i pojazdu oraz liczbę przewożonych osób. Nie ma tu miejsca na żadne, nawet najmniejsze odstępstwa czy też uchybienia. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla sulęcińskich mundurowych priorytetem.

Zwracamy się z prośbą do organizatorów o wcześniejsze zgłaszanie planowanych wyjazdów. Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie wyznaczono punkt kontroli autokarów przy ul. Witosa 1 w Sulęcinie ( plac przy sklepie Mila). Istnieje również możliwość przeprowadzenia kontroli w innym miejscu, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub osobistym w jednostce Policji.

Aby zgłosić kontrolę autokaru należy zadzwonić do Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie w godz. 7.30 - 15.30 pod numer telefonu 95 755 06 20, natomiast po godz. 15.30 pod numer telefonu 95 755 06 11.

Bezpieczne auto to sprawne auto. Zasada ta dotyczy nie tylko autobusów, ale również naszych prywatnych środków transportu! Przed udaniem się na zimowy wypoczynek sprawdź stan techniczny swojego pojazdu.

 

Źródło: sierż. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie